doradca infokredyt.pl

Ostatnie komentarze

 • Przegląd kredytów gotówkowych w okresie przedświątecznym

  Paul 09.11.2018 22:08
  Znowu choinki i ozdoby świąteczne już w marketach w listopadzie. Nagonka na kredyty przy każdym ...
   
 • Kredyty w BGŻ BNP Paribas

  Zacny_kredyt 29.10.2018 18:03
  Zgadzam się że BNP Paribas nie ma najtańszych kredytów na rynku. Porównywalne koszty ma Eurobank.
   
 • Różnice między kredytem gotówkowym a pożyczką i przykładowe zestawienie ofert

  500 18.10.2018 16:10
  Pis wygrał wybory samorządowe to i może 500+ pozostanie na nagłe wydatki...
   
 • 500zł na dziecko. Wszystko o nowym programie Rodzina 500+

  Stefan_z 10.03.2016 00:52
  Z trojgiem dzieci jest na prawdę mało rodzin. Ci których znam, zaradni z taką ilością dzieci wyjechali ...
   
 • Kredyty chwilówki

  Bolek 17.02.2016 13:48
  Ogromna dawka wiedzy, dziękuję!

Statystyki

Użytkowników::  
1
Artykułów::  
14
Zakładek::  
9
Odsłon artykułów::  
57749

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Zmiany w Podatkach od darowizn i spadków

Bankowy

Jak to w temacie podatków w Polsce bywa, nonsens za nonsensem. Do tej pory każda osoba, która otrzymała coś od swojego darczyńcy lub testatora, musiała od danej kwoty zapłacić podatek, jeśli tego w odpowiednim czasie nie zgłosiła i nie otrzymała pozytywnej decyzji. Darczyńca dał pieniądze na auto, na telefon, czy na mieszkanie, a my mamy fiskusowi musieliśmy podatek od tego płacić. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku i następują w tym temacie zmiany, zmiany na lepsze. Od tego momentu fiskus nie otrzyma z tego tytułu żadnych pieniędzy.

zmiany w prawie o spadkach i darowiznach

Naczelny Sąd Administracyjny w czerwcu 2018 roku podjął decyzję, z której na pewno ucieszą się wszyscy Polacy, zaś Ministerstwo Finansów niekoniecznie. Argumenty mówią jednogłośnie- osoba obdarowana może zgodnie z wolą darczyńcy kupić sobie cokolwiek, ale bez ponoszenia z tego tytuły strat materialnych, w postaci podatku.

Duże zmiany w związku z tą sytuacją dotyczą osób, które dziedziczą działalność gospodarczą i firmy po bliskich osobach w skutek ich śmierci. Wcześniej musiały płacić podatek, co często wiązało się z zamknięciem firmy. Dziś sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej. Zwolnione z podatków będą osoby, które otrzymają spadek w postaci przedsiębiorstwa. Relacja jednak dotyczy osób najbliższych- małżonków,  zstępnych, wstępnych, pasierbów, rodzeństwa, ojczyma lub macochy.

Do tej pory było tak, że jeśli ktoś otrzymał coś w darowiźnie lub w testamencie, wówczas musiał zgłaszać to do urzędu skarbowego, aby móc być zwolnionym z podatku. Jeśli tego nie zrobił, koniecznym było jego zapłacenie. W przypadku konkubentów, ci zawsze musieli dzielić się ze skarbówką tym, co udało im się otrzymać.

W chwili obecnej będzie można zawrzeć w testamencie lub w darowiźnie informacje co konkretnie obdarowany ma sobie kupić, by w pełni legalnie móc być z podatku zwolnionym.

Dla osób zainteresowanych prawem spadkowym za granicą np. w Szwajcari odsyłam na stronę https://www.kredite-darlehen-von-privat.ch.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież