Kredyty w BGŻ BNP Paribas

Bankowy

  • Drukuj

BGŻ BNP Paribas połączenie polskiego Banku Gospodarki Żywnościowej z tradycjami powstałego w 1919 roku, w rok po odzyskaniu niepodległości i francuskiego BNP Paribas powstałego nie tak dawno bo w 2000 roku z połączenia 2 francuskich banków.

Czy warto tutaj wziąć kredyt? Przyjrzyjmy się ofercie banku. Na stronie Bank BGŻ BNP Paribas chwali się pierwszym miejscem uzyskanym w roku 2016 w kategorii Consumer Finance ogólnego rankingu 50 najlepszych banków w Polsce publikowanego przez miesięcznik „Bank”. Oprócz tego w tym samym roku uznany przez Gazetę Prawną w rankingu Gwiazdy Bankowości i kategorii „Tempo rozwoju”. W roku 2016 uzyskał także 1 miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „Bankowość”.

BGZ BNP Paribas

 

Potem o banku trochę przycichło. Jego Konto Optymalne zachęcające wieloma promocjami raz karnetami na siłownie i fitness raz zwrotem gotówki na konto do 200 zł wymaga właściwie korzystania z aplikacji GOmobile a wiele osób jednak woli tradycyjną bankowość elektroniczną z użyciem komputera ze względu na dziury w Androidzie na Smartfony i łatwą możliwość kradzieży danych i zhackowania telefonu. Oprócz aktywowania aplikacji Gomobile na konto musi co miesiąc wpływać 1000 zł i trzeba wykonać 3 transakcje w bankowości elektronicznej. 200 zł rozłożone jest po 100 zł. Pierwsze 100 zł powinniśmy otrzymać do końca lutego 2019r. przy dotrzymaniu warunków promocji a drugie 100 zł do końca kwietnia 2019 r.

To jest jednak temat na osobny materiał ponieważ ilość osób wpatrzonych w ekranik smartfona na ulicach jest zastraszająco duża. Wypadki komunikacyjne takich gapowiczów, utrata danych, kradzieże danych przez popularne społecznościówki to plaga naszych czasów. Weszliśmy na drogę z której nie ma już powrotu a opamiętanie się jest czysto iluzoryczne.

Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na kredyt gotówkowy w tym banku to dostępne mamy takie opcje.

Kredyt gotówkowy od 1000 zł do 200 000 zł z RRSO 10,67% na dowolny cel z okresem kredytowania od 6 miesięcy do 10 lat.

Przykładowy kredyt w BGŻ BNP Paribas:

10 000 zł rozłożony na 2 lata kosztował nas będzie:

Kolejną opcją w banku BGŻ BPN Paribas jest Kredyt gotówkowy „Stać Cię na zmiany”

Przykładowy kredyt „Stać Cie na zmiany” w BGŻ BNP Paribas:

10 000 zł rozłożony na 2 lata kosztował nas będzie nieco mniej niż w kredycie do 200 tys zł bo chociaż prowizja jest wyższa o 1% to oprocentowanie mniejsze o ponad 5%:

Dla porównania kredyt w ING Banku na podobnych warunkach kwota 10 000 zł na 2 lata wyniósłby:

Reasumujac kredyt w BGŻ BNP Paribas do najtańszych nie należy ale nie jest tez najdroższą pozycja na rynku kredytów gotówkowych polskich banków komercyjnych.