Koniec cashbacku w Alior Sync

Bankowy

  • Drukuj

Alior Sync uważany był za jedną z najbardziej hojnych placówek bankowych. Ciekawe oferty, niskie oprocentowanie, bardzo korzystne warunki. Niestety dla wszystkich klientów zła wiadomość- bank ogłasza jedno: ,,ścinamy money-back do zera”. Jest to informacja, która z pewnością wpłynie negatywnie na opinię o placówce, jak również i rezygnację wielu klientów z produktów Alior Sync.

no cashback w Aliorze Sync

Za dwa miesiące nastąpi spektakularny koniec internetowego money-back. Wraz z dniem 1 kwietnia zostanie zlikwidowany program premiujący 5%-owym zwrotem pieniędzy za dokonane zakupy online, płacone przy pomocy kart lub systemu przelewów elektronicznych. Dlaczego tak właśnie się stanie? Powodem jest przede wszystkim ścięcie opłat interchange, bo właśnie z nich częściowo finansowano zwrot pieniędzy dla klientów za dokonywane transakcje.

Oczywiście bank stara się zrobić wszystko, co w jego mocy, by przyciągnąć do siebie klientów. Ma przede wszystkim nadzieję, że klienci pozostaną w banku, przede wszystkim ze względu na atrakcyjne konto osobiste, które zapewnia 0zł za: prowadzenie, użytkowanie karty debetowej, wypłaty pieniędzy z bankomatów w Polsce i na świecie, krajowe przelewy, a także 10 darmowych przelewów natychmiastowych. Dodatkowo Alior Sync zapewnia, że powstaną nowe promocje i ciekawe rozwiązania, które na pewno okażą się być na tyle atrakcyjne, ze klienci zdecydują się, by na takie produkty i konkretne opcje postawić.

Patrząc na historię money-back, w tym banku była ona bardzo burzliwa. Placówka ta bowiem nie określiła żadnych limitów kwotowych, co spowodowało, że wielu pomysłowych klientów, robiło wszystko, co w ich mocy, aby otrzymać jak największy zwrot. Chcąc naprawić swoje niedopatrzenia, bank próbował się jak najbardziej korzystnie z tego zobowiązania wycofać. Od jesieni 2012 roku zaczęło się więc wprowadzanie ograniczeń. Premia tylko dla klientów, którzy mają na konto przelewy pensji, emerytur, rent lub stypendiów. Później ograniczenia kwoty, a więc możliwość otrzymania zwrotu jedynie 50zł miesięcznie, ale nie więcej niż 200zł rocznie. Teraz z kolei money-back zlikwidowany zostaje całkowicie.

Oczywiście wiele jest w ostatnich miesiącach banków, które rezygnują z określonych produktów, jakie wcześniej przez klientów były cenione i wykorzystywane. Bank Millenium nie będzie już zwracał za zakupy w programie ,,Dobre Konto”. BGŻ zlikwidował ,,Konto z premią”, dzięki któremu wcześniej można było zarobić 600zł rocznie. Jeśli chodzi o money-back, w wielu miejscach sytuacja nie jest już tak kolorowa, jak było do tej pory. Weźmy na przykład pod uwagę Alior Bank- nastąpiło w nim ścięcie money-back, które związane było z programem ,,Konto Rozsądne” do 3%. Dotyczy to jednak tylko wydatków spożywczych. W BNP Paribas money-back jest, ale aby go uruchomić, trzeba płacić za to specjalny abonament.

Powracając do Alior Sync, co placówka ta będzie w stanie nam zaoferować w zamian za zniesienie zwrotu pieniędzy za zakupy w sieci? Jak dotąd, informuje ona swoich klientów o wprowadzeniu nowych, mobilnych usług płatniczych: MasterCard Mobile i Kart NFC. Ponadto zostaną dopracowane warunki korzystania z funkcjonalności PayPass i zasady przyjmowania oraz rozpatrywania reklamacji.

Czy bank straci klientów i dobrą pozycję na rynku? Czy uda mu się utrzymać poziom i zaoferować na tyle ciekawe produkty, by klienci byli zdecydowani na ten bank? Z pewnością koniec money-back nie jest dobrą informacją i wielu będzie chciało zrezygnować z usług oferowanych przez tę placówkę. Miejmy jednak nadzieję, ze bank stanie na wysokości zadania i zaoferuje na tyle ciekawe produkty bankowe, że klienci będą w stanie w tym miejscu pozostać i korzystać z kolejnych, nowych udogodnień.