doradca infokredyt.pl

Ostatnie komentarze

 • Przegląd kredytów gotówkowych w okresie przedświątecznym

  Paul 09.11.2018 22:08
  Znowu choinki i ozdoby świąteczne już w marketach w listopadzie. Nagonka na kredyty przy każdym ...
   
 • Kredyty w BGŻ BNP Paribas

  Zacny_kredyt 29.10.2018 18:03
  Zgadzam się że BNP Paribas nie ma najtańszych kredytów na rynku. Porównywalne koszty ma Eurobank.
   
 • Różnice między kredytem gotówkowym a pożyczką i przykładowe zestawienie ofert

  500 18.10.2018 16:10
  Pis wygrał wybory samorządowe to i może 500+ pozostanie na nagłe wydatki...
   
 • 500zł na dziecko. Wszystko o nowym programie Rodzina 500+

  Stefan_z 10.03.2016 00:52
  Z trojgiem dzieci jest na prawdę mało rodzin. Ci których znam, zaradni z taką ilością dzieci wyjechali ...
   
 • Kredyty chwilówki

  Bolek 17.02.2016 13:48
  Ogromna dawka wiedzy, dziękuję!

Statystyki

Użytkowników::  
1
Artykułów::  
14
Zakładek::  
9
Odsłon artykułów::  
57754

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Dane statystyczne kredytów niespłaconych i dłużników w Polsce

Bankowy

 Zarówno banki jak i parabanki oferują nam coraz więcej pożyczek i różnego rodzaju kredytów. Niezależnie od tego czy jesteśmy osobom fizyczną czy też przedsiębiorcom, oraz od tego na jaki cel potrzebne są nam pieniądze możemy w prosty sposób je pozyskać. Wraz ze wzrostem wysokości zadłużenia, banki wymagają coraz to większych formalności, jednakże specjaliści zdają sobie sprawę z tego, że klienci nie lubią pogrążać się w formalnościach, dlatego też kredytobiorca może skorzystać z usług konsultanta w banku, co w znacznym stopniu ułatwi cały proces pozyskania środków finansowych.

Duża dostępność kredytów, rozwój gospodarki oraz zmiana mentalności Polaków dla których życie na kredyt stało się czymś normalnym powoduje, że zadłużenie zarówno gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw rośnie.

Analizując dane z lat 1996-2009 możemy zauważyć, że wielkość zadłużenia rośnie, z wyłączeniem lat 2003-2006. W tym okresie bowiem ma miejsce niewielki spadek zadłużenia i utrzymanie się go na poziomie 200mld w przypadku gospodarstw domowych oraz 130 mld zł dla przedsiębiorstw. Zadłużenie Polaków rośnie dość szybko, ponieważ w połowie 2009 roku to już 400mld dla gospodarstw domowych oraz 250 mld zł dla przedsiębiorstw. Stale rosnące zadłużenie w ostatnich latach sprawia, że wielu Polaków ma problem z jego spłatą. Z badań przeprowadzonych pod koniec 2009 roku wynika, że 1,5 mln Polaków zalega ze spłatą swoich zobowiązań. Blisko połowa z tych osób to kredytobiorcy pożyczający niewielkie kwoty, nie przekraczające 2000 zł.

Jakie wnioski wypływają z tych statystyk? Najważniejsze jest aby zdawać sobie sprawę z kolejnych zaciąganych zobowiązań. Najgorsza jest  sytuacja,  w której tak naprawdę tracimy rachubę ile zobowiązań mamy już na swoim koncie, a kolejne zaciągane kredyty służą spłacie zaległych rat. Najgroźniejsze są szybkie kredyty o niewielkich kwotach, dostępne bez większych formalności. Bardzo często okazują się one pułapką, gdyż są obarczone wysokim oprocentowaniem i prowizjami. Sprawia to iż stosunkowo niewielka kwota, staje się ciężka do spłaty. Kredyt może być dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach, ale uważajmy aby zaciąganie kredytów czy pożyczek nie stało się codziennością, ponieważ konsekwencje takich postępowań mogą się okazać bardzo dotkliwe.

Łukasz T. dla InfoKredyt.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież