doradca infokredyt.pl

Ostatnie komentarze

 • Przegląd kredytów gotówkowych w okresie przedświątecznym

  Paul 09.11.2018 22:08
  Znowu choinki i ozdoby świąteczne już w marketach w listopadzie. Nagonka na kredyty przy każdym ...
   
 • Kredyty w BGŻ BNP Paribas

  Zacny_kredyt 29.10.2018 18:03
  Zgadzam się że BNP Paribas nie ma najtańszych kredytów na rynku. Porównywalne koszty ma Eurobank.
   
 • Różnice między kredytem gotówkowym a pożyczką i przykładowe zestawienie ofert

  500 18.10.2018 16:10
  Pis wygrał wybory samorządowe to i może 500+ pozostanie na nagłe wydatki...
   
 • 500zł na dziecko. Wszystko o nowym programie Rodzina 500+

  Stefan_z 10.03.2016 00:52
  Z trojgiem dzieci jest na prawdę mało rodzin. Ci których znam, zaradni z taką ilością dzieci wyjechali ...
   
 • Kredyty chwilówki

  Bolek 17.02.2016 13:48
  Ogromna dawka wiedzy, dziękuję!

Statystyki

Użytkowników::  
1
Artykułów::  
14
Zakładek::  
9
Odsłon artykułów::  
57758

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

500zł na dziecko. Wszystko o nowym programie Rodzina 500+

Bankowy

Kiedy premier Beata Szydło podała na konferencji po posiedzeniu rządu wszelkie niezbędne informacje dotyczące Programu Rodzina 500+, jak również i wskazała daty, jak cała ta sytuacja w najbliższym czasie będzie wyglądać zapanowała euforia wśród Polaków i panika wśród KOD-ów i Nowoczesnych farbowanych lisów z PO.. W skrócie historia programu wyglądała tak:do 21grudnia u.r. trwały konsultacje międzyresortowe. Następnie przygotowany został projekt  do komisji wspólnej rządu, jak również do samorządu i do konsultacji społecznych. Dnia 2lutego 2016roku w pełni przygotowane przepisy zaakceptowł  rząd i 9lutego projekt trafił do Parlamentu. Przez miesiąc dopracowywano przepisy przez Sejm i Senat, by wraz z początkiem kwietnia mogły one zostać wprowadzone w życie. I rzeczywiście jak powiedziano tak zrobiono - od kwietnia 2016 możemy składać wnioski o 500 zł.

 

Kto z tego programu skorzysta? Dla kogo będzie on przeznaczony? Jak wyliczyła Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, z pomocy skorzysta między innymi 3,7 mln polskich dzieci. Wiele rodzin straci możliwość otrzymywania zasiłku, bowiem przekroczy próg dochodowy i automatycznie nie będzie spełniać wymagań żądanych przez ośrodki pomocy społecznej. Mimo to program ten będzie dawał większe pieniądze, niż na tę chwilę może zaoferować pomoc społeczna.

Jeśli chodzi o kryterium dochodowe w programie Rodzina 500+, wynosić będzie ono 800zł w przypadku pierwszego dziecka i 1200zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne. Jeśli chodzi o drugie i kolejne dziecko, kryterium nie będzie miało żadnego znaczenia. Wniosek będzie trzeba składać co roku, z możliwością opcji przez Internet. A kto będzie wypłacał pieniążki? Urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub też centra do realizacji świadczeń. Rodzice mający jedno dziecko będą musieli złożyć zaświadczenie o dochodach.

Rodzice z całą pewnością bardzo się cieszą z zaistniałej sytuacji. Ekonomiści jednak nie widzą w tym programie niczego entuzjastycznego. Jak mówią bowiem ekonomiści, dodatki na dzieci wyniosą rocznie około 20miliardów złotych. Choć w innych krajach pomoc taka jest, dla Polski to jest bardzo kosztowny wydatek. Zwiększając zadłużenie kraju, spowolni się wzrost gospodarczy w przyszłości.

Czy program Rodzina 500+ sprawi, że wzrośnie przyrost naturalny? Czy taka sytuacja spowoduje, że rodziny zaczną się powiększać, a przysłowiowy model 2+1 zejdzie do lamusa? Miejmy nadzieję, ze tak. Najlepiej byłoby gdyby można pomóc jak największej liczbie rodzin, automatycznie nie niszcząc sytuacji finansowej kraju. Tak jednak z pewnością zrobić się nie da, więc póki co trzymajmy kciuki, by program faktycznie wszedł w życie, a co będzie potem, będziemy martwić się na 10 lat.

Komentarze   

+1 #1 Stefan_z 2016-03-10 00:52
Z trojgiem dzieci jest na prawdę mało rodzin. Ci których znam, zaradni z taką ilością dzieci wyjechali do Niemiec lub UK. Tam zasilają system podatkowy i kształcą się przyszłe pokolenia emigrantów którzy będą płacić na emerytury Angoli i Niemiaszków. Dobrze ze PiS poszedł tą drogą tak jak kiedyś Liga Polskich Rodzin z Samoobroną wprowadziły becikowe i przyrost naturalny drgnął w górę.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież